Taboret prysznicowy dla seniora

Ludzie w podeszłym wieku borykają się na co dzień z rozmaitymi problemami, których ich dzieci i wnuki nie są nawet świadome. Dotyczy to zarówno poruszania się w obrębie własnego domu czy mieszkania, jak i wychodzenia na zewnątrz, np. w celu zrobienia zakupów. Jeśli senior przebywa na stałe z młodszymi członkami rodziny, większość owych bolączek udaje się dość łatwo wyeliminować – starsza osoba może liczyć na codzienną pomoc czy wyręczenie jej w uciążliwych obowiązkach domowych. Nieco gorzej bywa w sytuacji, gdy zostaje na dłużej pozostawiona bez niczyjej opieki.

Domowe udogodnienia

Niezależnie od warunków życia seniora, istnieje szereg udogodnień, które wydatnie przyczynią się do poprawy jakości jego funkcjonowania. Jednym z takich przydatnych akcesoriów może się okazać taboret prysznicowy – funkcjonalny i niedrogi mebel, dzięki któremu starsza osoba nie będzie miała obaw przed korzystaniem z domowego natrysku.

Taborety prysznicowe wyróżnia kilka istotnych cech:

1. lekkość,
2. stabilność,
3. funkcjonalność,
4. dostosowanie do osobistych preferencji użytkownika.

Każdy taki taboret zostaje wyposażony w nóżki z gumowymi końcówkami, które zapobiegają jego ślizganiu się na mokrej nawierzchni.

Kształty siedziska taboretu prysznicowego są zróżnicowane: okrągłe, kwadratowe bądź prostokątne. Samo siedzisko często posiada boczne uchwyty, ułatwiające korzystanie z taboretu i dające użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa podczas kąpieli.