Niezastąpione meble, gdy w domu jest osoba starsza i schorowana

Starsze, schorowane osoby często potrzebują pomocy przy codziennych, najprostszych czynnościach. Takie raczy jak kąpiel czy nawet umycie zębów bywa bardzo trudno i uciążliwe, gdy nie posiada się pod ręką stosownego asortymentu. Na jakie sprzęty warto postawić, gdy mieszka z nami osoba chora? Odpowiedź poniżej.

Odpowiedni stołek pod prysznic

Stabilny, funkcjonalny, wygodny stołek pod prysznic przydaje się nie tylko podczas kąpieli, ale i również podczas systematycznego korzystania z łazienki. Starsze osoby często potrzebują pomocy w prozaicznych rzeczach takich jak choćby: przebranie się, umycie zębów, czy skorzystanie z toalety. Dlatego też, by nie czuli się tak jakby nie mieli własnej intymności, warto zakupić kilka przydatnych gadżetów, które znacznie ułatwią im codzienne funkcjonowanie.

Uniwersalny stołek pod prysznic

W sklepach z tego typu sprzętem, można znaleźć dość spory wybór asortymentu, który jest w korzystnym przedziale cenowym oraz który jest solidnie wykonany. Najczęściej, klienci zwracają uwagę na taboret prysznicowy, który dedykowany jest osobom o obniżonej sprawności ruchowej – (zobacz), który bez problemu można umieścić w wilgotnej łazience, w wannie a nawet pod prysznicem. Producenci takiego asortymentu zadbali w nim o każdy szczegół. Aluminiowa rama, bardzo lekka konstrukcja, regulowane nóżki, które pozwalają dostosować odpowiednie wymiary do osoby chorej, antypoślizgowe podkładki,
okrągłe obrotowe siedzisko wykonane z bardzo mocnego materiału PCV oraz szybki i sprawny montaż zdecydowanie zachęcają do zakupu.

Na jaki taboret pod prysznic warto postawić?

Najlepiej jest wybrać model polecany przez samych lekarzy i specjalistów. Taki, który można spotkać tez w szpitalach oraz w placówkach leczniczych. Zazwyczaj jest to klasyczna biała, wersja, niezwykle trwała i solidnie wykonana, którą można kupić już od około 100 zł.