Gdzie udać się z pierwszymi objawami choroby

W okresie jesiennym występuje wzmożony sezon zachorowań na grypę. Oprócz profilaktyki, którą można stosować w celu uniknięcia zachorowania warto wiedzieć, gdzie udać się w przypadku pogarszającego się stanu zdrowia.

Przychodnia rodzinna w Białystok (zobacz tutaj) to miejsce, do którego należy udać się w przypadku kiedy stan zdrowia nie ulega poprawie pomimo zastosowania leczenia domowymi sposobami, albo środkami farmaceutycznymi dostępnymi w aptece bez recepty.przychodnia rodzinna bialystok

W przychodni należy udać się do lekarza rodzinnego, który zaproponuje wdrożenie odpowiedniego leczenia do objawów chorobowych jakie mamy.

Trzeba pamiętać, że nie należy lekceważyć pogarszającego się stanu zdrowia, ani lekceważyć objawów choroby. Nieleczona grypa prowadzi do bardzo ciężkich i czasem nieodwracalnych zmian w naszym organizmie. Najczęstszymi powikłaniami po grypie jest astma, zapalenie mięśnia sercowego jak również zmiany w mimice twarzy.

Warto znacznie wcześniej przygotować sobie numer kontaktowy do przychodni aby móc umówić się na wizytę oraz spisać godziny pracy przychodni. W przypadku zachorowania w weekend lub dzień wolny od pracy być może będzie konieczność udania się do innej placówki, która aktualnie będzie pełniła dyżur.

W przypadku bardzo ciężkiego stanu zdrowia i nieustępujących objawów, należy wezwać pogotowie, które zadecyduje o transporcie chorego do szpitala albo zaleci wizytę w przychodni rodzinnej w pierwszym wolnym terminie.