Stabilizatory na kolana

Bez wątpienia prawidłowo funkcjonujący staw kolanowy jest niezbędny do prowadzenia normalnego trybu życia. Niestety w wielu sytuacjach może dojść do jego skręcenia, czy też zwichnięcia. W takim wypadku konieczne jest podjęcie działań, które ustabilizują staw kolanowy. Niepodjęcie odpowiedniego leczenia może prowadzić do nieodwracalnych szkód, które będą rzutowały na nasze codzienne funkcjonowanie.

Alternatywa dla gipsu

Niegdyś w przypadku skręcenia, czy też zwichnięcia stawu kolanowego konieczne było założenie gipsu, który stabilizował położenie stawu. Szczęśliwie współcześnie w wielu przypadkach zastosować można nowoczesny stabilizator na kolano. W przeciwieństwie do gipsu stabilizator jest lekki oraz nas nie ogranicza. Dodatkową zaletą wysokiej jakości stabilizatora jest zdolności do przepuszczania powietrza. W praktyce oznacza to, że nie ma potrzeby martwić się o higienę zasłoniętych miejsc.

Stabilizator – co warto wiedzieć?

Głównym zadaniem każdego stabilizatora jest utrzymanie stawu skokowego w odpowiedniej pozycji oraz jej korygowanie w razie konieczności. Dzięki temu staw zostaje odciążony, a proces leczenia przebiega znacznie szybciej. Współcześnie producenci zaoferować mogą trzy różne rodzaje tego sprzętu. Nabyć można stabilizatory kolana twarde, miękkie oraz dla sportowców. W pierwszym wypadku stabilizatory zakładane są najczęściej z powodu poważniejszych urazów. To właśnie one zastępują klasyczny gips.