Żylaki – problem, który dotyka nie tylko kobiety

Gdy słyszymy o chorobie nóg, którą są żylaki, zazwyczaj kojarzy nam się to wyłącznie z kobietami. I faktycznie problem ten dotyka najczęściej kobiety jednak i Panowie także są na nie narażeni. Tutaj przyczyny powstawania są prawie takie same w przypadku obu płci.

Żylaki to nie tylko problem estetyczny

Mężczyźni z reguły uważają, że żylaki to dla nich problem jedynie natury estetycznej. Jednak prawda jest zupełnie inna. Panowie tak samo, jak i Panie powinni liczyć się z konsekwencjami w sytuacji, gdy nie podejmą odpowiedniego leczenia.

Jeśli istnieje ryzyko dziedziczenia tej choroby po rodzicach, warto obserwować swoje nogi i w razie pojawienia się czegoś niepokojącego nie odkładać na później wizyty u lekarza.

Popularne metody leczenia i zapobiegania żylakom

Sposób leczenia zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby. Jednym ze sposobów są pończochy przeciwżylakowe. I chociaż niewielu panów o tym nie wie to również i oni mogą nosić takie pończochy.

Noszenie takich pończoch teoretycznie może okazać się problematyczne. Jednak jest to produkt wykonany z cienkiego materiału, który idealnie sprawdzi się pod długimi spodniami. Jeżeli chodzi o rozmiar to i tu nie powinno być problemu, ponieważ dostępne są różne rozmiary tak samo, jak podczas zakupu ubrań.

Jeżeli chodzi o pończochy przeciwżylakowe, to należy rozróżnić ich dwa rodzaje. Pierwszy zalecany jest jako środek leczniczy mający na celu zapobieganie powstawaniu żylaków. Natomiast drugi rodzaj jest elementem, który wspomaga leczenie już istniejących żylaków.