Jakie poduszki ortopedyczne dostępne są w sklepie medycznym?

 Ból kręgosłupa to powszechna dolegliwość wielu osób. Zmagający się z uporczywym bólem pacjenci mogą pomóc sobie na wiele sposobów. W czasie wizycie u ortopedy można dowiedzieć się o kilku sprawdzonych metodach, które pomagają w lepszym funkcjonowaniu na co dzień, bez bólu. Pomocna może okazać się poduszka ortopedyczna, dopasowana tak, żeby mogła być używana zarówno w dzień, jak i w nocy.

Różnorodność poduszek ortopedycznych w sklepach rehabilitacyjnych 

 Współczesny człowiek większość swojego czasu spędza w pozycji siedzącej czy to w pracy, czy w domu. Można ten czas wykorzystać mądrze, wystarczy do tego poduszka ortopedyczna na krzesło. Produkt dopasowany jest tak, żeby można było go bezproblemowo umieścić na każdym siedzeniu i w ten sposób pomóc kręgosłupowi. W czasie wyboru warto kierować się prostymi zadami, poduszki ortopedyczne do siedzenia powinny być:

  • zrobione z solidnej, dopasowującej się do ciała pianki,
  • wyprofilowane,
  • uniwersalne,
  • wytrzymałe i antypoślizgowe,
  • odciążające kręgosłup.

Dynamiczne siedzenie z dobrze dopasowanym artykułem medycznym 

poduszka ortopedyczna

 Pozycja siedząca może negatywnie wpływać na kondycję kręgosłupa. Długotrwałe siedzenie sprawia, że mięśnie stają się obolałe. Poduszki ortopedyczne niezależnie od tego, czy umieszczone są tylko na siedzeniu czy także na oparciu krzesła, sprawiają, że kręgosłup nie pozostaje w bezruchu, może dzięki nim lepiej pracować, redukuje się ból, dłużej można cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. Poduszka ortopedyczna do siedzenia nierzadko dobrze się prezentuje, trudno powiedzieć, czy jest ona osobnym elementem, czy takim, który został wmontowany w krzesło. Jest to elegancki dodatek o działaniu funkcjonalnym, idealnie sprawdzi się w pracy biurowej, wszędzie tam, gdzie trzeba długo siedzieć, wykonując swoje obowiązki służbowe.