Spektrometr – co to jest?

Spektrometry to nowoczesne urządzenia, które pozwalają analizować widmo składu pierwiastkowego substancji. Takie rozwiązanie jest stosowane na szeroką skalę w laboratorium. Warto dowiedzieć się, jak działa spektrometr i jakie daje korzyści. Istnieje wiele propozycji ze strony producentów, które spełniają oczekiwania specjalistów. Czym cechuje się spektrometr? Jak działa to urządzenie? Co warto o nim wiedzieć? Gdzie dokonamy zakupu?

Działanie spektrometru

spektrofotometrSprzęt składa się z silnego elektromagnesu, komory próżniowej, detektora, układu regulacji i rejestracji widna. Światło badane w tym wypadku wchodzi do rury kolimatora poprzez szczelinę o danej szerokości. Znajduje się ona w ognisku soczewki, na końcu kolimatora. Wiązka rozbieżna jest zmieniana na wiązkę o równoległych promieniach. Następnie przedostaje się do lunety, która w ognisku wytwarza obraz szczeliny. Obraz, który uzyskamy, jest oglądany przez okular. W ognisku obiektywu z kolei ulokowany jest wskaźnik, który ma kształt pionowej rysy. Szybką i dokładną analizę badanego materiału uzyskamy za pomocą nowoczesnych spektrometrów. Pomiar trwa często jedynie kilka sekund. To wpływa na wygodę użytkownika. Głównym atutem jest uzyskanie precyzyjnych informacji przydatnych w codziennej pracy w laboratorium.

Wysoka jakość urządzenia

Wysokie jakościowo urządzenia tego typu zakupimy w internetowym sklepie. Bogata oferta łączy się z atrakcyjnymi cenami. Niezawodny spektrometr ma szerokie zastosowanie. Specjaliści doskonale wiedzą, jak z niego korzystać.