Stabilizator postawy – co to takiego?

Siedzący tryb życia to jedna z przyczyn wad postawy, które bardzo często zaczynają się kształtować już we wczesnym dzieciństwie. Jeżeli nie zostaną na czas wychwycone, to mogą niepostrzeżenie rozwijać się długimi latami, dając w efekcie uciążliwe dolegliwości bólowe. Aby ich uniknąć warto nieustannie troszczyć się o odpowiednią postawę ciała – zarówno podczas stania, chodzenia jak i siedzenia. Bardzo pomocny może okazać się przy tym dobrze dopasowany stabilizator postawy.

Jak utrzymywać prostą postawę ciała?

Pomimo szczerych chęci często nie wystarczy siła woli do tego, aby się nie garbić. Warto wówczas sięgnąć po pajączek na plecy. Wbrew pierwszym skojarzeniom nie jest to sprzęt tylko dla dzieci. Pajączki na plecy są produkowane w różnych rozmiarach, dzięki czemu z powodzeniem mogą z nich korzystać także osoby dorosłe borykające się z wadami postawy.

W jaki sposób działa stabilizator postawy?

Pajączki na plecy w użytkowaniu przypominają nieco plecak. Zakłada się je na górną część pleców, przekładają ręce przez specjalne otwory. Aby spełniał swoją rolę w stu procentach, pajączek powinien być odpowiednio dopasowany – każde urządzenie posiada regulowane szelki, które należy ustawić w odpowiedni sposób na wyprostowanej sylwetce ciała. W momencie w którym człowiek zaczyna się garbić, pajączek przypomina o powrocie do prawidłowej postawy poprzez sygnał dźwiękowy lub delikatną wibrację.