Jakie objawy dają choroby nerek u dzieci?

Diagnostyka dzieci, zwłaszcza tych bardzo malutkich jest bardzo skomplikowana. Małe dziecko nie jest w stanie powiedzieć co je boli. To na rodzicu spoczywa duża odpowiedzialność i konieczność nieustannej obserwacji malucha. Gdy tylko zauważy on jakieś niepokojące objawy, to powinien jak najszybciej udać się na konsultację pediatryczną, wówczas lekarz będzie mógł wypisać skierowanie na specjalistyczne badania.

Jakie są najpopularniejsze objawy choroby nerek?

Poradnia Nefrologiczna dla dzieci

Choroby nerek często powodują ból, jednak dziecko jedyne co może, to płakać. Są jeszcze inne objawy świadczące o tym, że w małym organizmie dzieje się coś niepokojącego. O tym, że nerki malucha zaczynają pracować w sposób nie do końca prawidłowy, mogą świadczyć na przykład obrzęki na twarzy dziecka, zmieniony kolor i zapach moczu, a także zmiana ilości oddawanego moczu przez malucha.

Gdzie udać się po specjalistyczną poradę?

Lekarz pediatra nie zawsze jest w stanie postawić prawidłową diagnozę, zwłaszcza jeżeli problem jest bardzo skomplikowany. Poradnia nefrologiczna dla dzieci to miejsce, w którym pracują specjaliści od dziecięcych problemów z nerkami. To właśnie oni, po szczegółowej diagnostyce mogą rozpoznać problem i zalecić dalsze postępowanie. Niektóre choroby nerek można wyleczyć przy pomocy środków farmakologicznych. Niekiedy niestety jest konieczne przeprowadzenie zabiegu – wszystko to zależy od indywidualnego przypadku i rodzaju choroby. Sprawdź https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/.