Aparat tlenowy – urządzenie medyczne w służbie zdrowia psychicznego!

Depresja jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Badania dowodzą, że co czwarta osoba cierpi na choroby lub zaburzenia psychiczne. Wpływ na to ma tryb życia, zanieczyszczenie środowiska i stan organizmu. Podstawowym nośnikiem życia jest tlen w naszych komórkach. Odpowiada on za maszynerię organizmu, a także procesy logiczne i kondycję psychiczną. Aparat tlenowy to remedium. Jest dostępny nie tylko w szpitalu – możesz go mieć w swoim domu!

Koncentrator tlenu dla kogo?

Aparat tlenowy domowy jest dla każdego – w chorobach, w prewencji, w zachowaniu młodości. Najbardziej potrzebny jest osobom z bezdechem sennym, problemami z układem oddechowym i naczyniowym oraz chorym z problemami onkologicznymi. Poprawia komfort życia, wspomaga w walce z infekcjami i usprawnia pracę całego organizmu. Czy pomoże przy złym samopoczuciu?

 Jak działa aparat tlenowy?

aparat tlenowy

Urządzenie medyczne tj. koncentator tlenu wspomaga zaopatrywanie organizmu w tlen. W przypadku zaburzeń na tle psychicznym poprawia metabolizm tlenu w komórkach nerwowych. Jego podaż pod odpowiednim ciśnieniem wspomaga pracę mózgu i wpływa na usprawnienie procesów myślowych. Dotlenienie mózgu jest niezwykle ważne w przypadku przewlekłego zmęczenia organizmu. Jest pierwszym sygnałem, że gospodarka organizmu jest zagrożona. Regularne korzystanie z aparatu tlenowego poprawia samopoczucie i polepsza ogólny stan zdrowia. 

WHO alarmuje o nasileniu depresji 

Częstotliwość zaburzeń psychicznych, nasilenie zjawiska depresji dotyczy kilkunastu procent ludności świata. To naturalne, że podobne zaburzenia pojawiają się u najbliższych. Warto przy wystąpieniu pierwszych objawów wspomóc pracę organizmu. Pomoże w tym koncentrator tlenu przenośny lub aparat tlenowy domowy. Urządzenia różnią się gabarytami i masą. Pierwsze z nich używamy stacjonowanie w domu lub w szpitalu. Przenośny aparat tlenowy jest przystosowany do łatwego transportu i użytkowania w podróży. Remedium jest w zasięgu reki!