Temblak — do czego służy?

Temblaki przydają się w przypadku wszelkich uszkodzeń kończyn górnych, które mogą przydarzyć się każdemu. Czasami zdarza się, że konieczne jest noszenie temblaka na co dzień, nawet przez dłuższy czas. Z tego też powodu dobrym pomysłem jest wybranie takiego modelu, który zapewni nam wygodę i nie będzie sprawiał dyskomfortu przez dłuższy czas.

Temblak na rękę — co warto wiedzieć?

temblak

Dzięki temblakowi można z powodzeniem podwiesić, unieść, czy też utrzymać rękę w pozycji zgiętej w łokciu co przyspiesza rekonwalescencję. Na rynku można znaleźć między innymi temblaki na bark i rękę (przykład: tutaj), które zapewniają dużą stabilność i przydają się także w przypadku cięższych jednostek chorobowych, które wymagają silnego podparcia. W sklepach ortopedycznych można dostać także specjalne temblaki dla dzieci, które są dostępne w mniejszych rozmiarach dopasowanych odpowiedniego dla dziecka. Temblak dziecięcy może mieć także specjalne paski, dzięki którym istnieje możliwość wyregulowania produktu oraz dodatkowego zabezpieczenia ręki, co ma znaczenie w przypadku dzieci, które często zapominają o tym, że mają uszkodzoną rękę i przypadkowo narażają się na pogłębienie kontuzji.

Istotne informacje

Warto wiedzieć, iż temblak można zrobić samodzielnie. Dobrym pomysłem jest na przykład temblak z chusty. Aby go zrobić, wystarczy kawałek chusty, który wystarczy złożyć w odpowiedni sposób. Warto pamiętać o tym, aby do zrobienia temblaka wykorzystywać miękkie i wytrzymałe tkaniny, które zapewnią komfort i będą dobrze podtrzymywać rękę. Warto również wiedzieć, jak prawidłowo nosić temblak. Zazwyczaj temblak z chusty zakłada się poprzez włożenie chorej ręki do rękawa. Temblak powinien podtrzymywać przedramię na całej jego powierzchni od dłoni aż do łokcia, co zapewnia dobrą stabilizację oraz wygodę.