Orteza stawu skokowego — jaką wybrać?

Wiele osób wie, że staw skokowy to jeden z bardziej skomplikowanych układów kostno-stawowych w ciele człowieka. Jest on narażony na urazy bardziej niż inne układy, a kontuzje w jego obrębie są nie tylko częste, ale także wyjątkowo trudne w leczeniu. Warto wiedzieć, iż stabilizator może być przydatną pomocą nie tylko w trakcie leczenia kontuzji, ale także w celu chronienia się przed nią.

Orteza stawu skokowego — doskonała stabilizacja stawu skokowego

stabilizator na kostkę

Dobry stabilizator na kostkę (https://megamedic.pl/ortezy-kostki) powinien nie tylko ją usztywniać, ale także zapewniać wygodę i komfort na co dzień. Orteza kostki spełnia podobną funkcję co gips, jednakże jest znacznie lżejsza oraz w zależności od konkretnego modelu może być dużo bardziej elastyczna. Dzięki temu poruszanie się z ortezą może być znacznie prostsze oraz wygodniejsze, a także zapewniać bezpieczeństwo. Stabilizator na kostkę nie odciąża kończyny, dlatego też nawet w trakcie zwyczajnego chodzenia noga ciągle podlega rehabilitacji. Należy wiedzieć, że w sklepach można znaleźć stabilizatory różnego rodzaju. Niektóre mają formę opaski uciskowej na staw skokowy i często są bezszwowe. Inne z kolej są wykonane ze specjalnej siatki, co zapewnia przepływ powietrza. Na rynku można znaleźć również usztywniacze neoprenowe, które posiadają niewielkie otwory, co zapewnia dobrą wentylację stopy.

Stabilizator na kostkę, czyli rewelacyjne usztywnienie dla sportowców 

Stabilizacja stawu skokowego jest bardzo istotną kwestią dla sportowców, w szczególności w przypadku niektórych dyscyplin. Z tego też powodu warto wiedzieć, jak zakładać ortezę, aby jej noszenie przynosiło same korzyści. Po pierwsze, stabilizator powinien być założony tak, aby jak najdokładniej przylegać do stopy. Co więcej, warto również zakładać go na skarpetkę, co zapewni dodatkowe zabezpieczenie i nie doprowadzi do żadnych poważnych otarć, co mogłoby skutkować bólem.