Kiedy potrzebny będzie stabilizator na kolano?

Kolana to jedno z takich miejsc, które jest najbardziej narażone na urazy. Nie tylko wśród osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Nawet zawodowi sportowcy często narzekają na kolana. Wszystkim tym osobom, które mają problem z boleściami w kolanach, przydać się może stabilizator na kolano. Czy orteza i stabilizator na kolano jest tym samym urządzeniem medycznym?

Do prewencji i do leczenia

Stabilizator na kolano, taki jak na tej stronie, jest takim produktem, który stosowany jest prewencyjnie przed kontuzją lub w celu jej leczenia. Jest on użytkowany do unieruchomienia, odciążenia lub zabezpieczenia stawu kolanowego. W sklepach można otrzymać nie tylko stabilizatory na kolana, ale również na ręce, które równie często stosowane są w przypadku leczenia urazów. Zawsze dopasowane są one do odpowiedniego kształtu, dzięki czemu ich noszenie nie sprawia aż tak dużej trudności.

Utrzymanie stawu we właściwiej pozycji

Jak sama nazwa wskazuje – usztywniacz stawu kolanowego – ma stabilizować i utrzymać staw we właściwiej pozycji. Tego typu urządzenia medyczne dzieli się ze względu na stopień stabilizacji:

  • podstawowy,
  • średni,
  • zaawansowany.

Orteza i stabilizator kolanowy

stabilizator na kolano

Orteza na staw kolanowy i stabilizator błędnie rozróżniane są jako osobne produkty medyczne. Tak naprawdę należą one do do tej samej kategorii. Orteza kolana i stabilizator – te dwa określenia można tak naprawdę używać zamiennie.

Ceny takich urządzeń są różne. Można spotkać się z takimi propozycjami, które kosztują kilkadziesiąt złotych, a można też spotkać się z takimi stabilizatorami, których cena jest w stanie przekroczyć nawet dwa tysiące złotych. Dlaczego jest taka rozbieżność cenowa? Wszystko tak naprawdę zależne jest od producenta, a także od tego, z jakim dokładnie urazem ma się do czynienia.