Czym jest Nucleofil? Na co pomaga zabieg?

Nucleofill to środek wykorzystywany do głębokiej biostymulacji skóry, który wykazuje skuteczne działanie aż na 3 poziomach: nawilżenia, liftingu i antyoksydacji, co skutkuje widocznym i długotrwałym efektem odmłodzenia.

Stymulator tkankowy nucleofill zawiera długołańcuchowe, wysokooczyszczone polinukleotydy będące naturalnym budulcem DNA, RNA oraz koenzymów.

Nucleofill Białystok- jak działa?

W pierwszej fazie polinukleotydy wykazują działanie na receptory, które znajdują się na fibroblastach w skórze. Dzięki temu stymulowany jest proces produkcji kolagenu typu I, a także elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim etapem jest zwalczanie wolnych rodników poprzez działanie antyoksydacyjne. Trzeci etap działania to zdolność polinukleotydów do wiązania wody, co wpływa na głębokie nawodnienie skóry, które powoduje jej pogrubienie i nawilżenie. Stymulatory tkankowe są w pełni bezpieczne i naturalne, odpowiednie dla każdego typu skóry. Nie mają w swoim substancji uczulających. Nucleofill został przebadany, czego potwierdzeniem są certyfikaty bezpieczeństwa, które pozwalają na jego użytkowanie w Unii Europejskiej. Występuje w trzech wersjach.

Nucleofill Białystok – wskazania do zabiegu

nucleofil - lifting na poziomie komórkowym

Nucleofill jest wskazany w przypadku osób, które widzą u siebie zmniejszenie elastyczności skóry i objawy starzenia, dlatego polecany jest szczególnie osobom w dojrzałym wieku. Zwykle skóra traci wtedy blask i wymaga silnego nawilżenia. Zabieg jest przeznaczony dla osób w każdym wieku. Można go wykonać niemal na całym ciele. Ze względu na właściwości składnika aktywnego, jest również bezpieczny w okresie letnim. Kiedy najlepiej wykonać lifting na poziomie komórkowym? Specjaliści są zgodni, że podstawowym wskazaniem do wykonania zabiegu jest zmniejszenie elastyczności skóry, potrzeba biostymulacji i rewitalizacji, występowanie drobnych zmarszczek i bruzd, a także słabe nawilżenie skóry. To również zabieg, który można wykorzystać w celu zminimalizowania blizn i rozstępów. Innymi słowy, nucleofil Białystok to przełom w medycynie estetycznej!