Depilacja laserowa: co to jest, jak działa i kiedy jest skuteczna

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia, polegająca na wprowadzeniu do skóry lasera o określonej długości fali, który niszczy mieszki włosowe. Laser emituje wiązkę światła, która przenika przez skórę i jest absorbowana przez pigment (melaninę) w mieszkach włosowych. W wyniku tego procesu mieszki włosowe są trwale uszkadzane, co prowadzi do ich wygaszenia i braku odrostu włosów.

Kiedy depilacja laserowa jest skuteczna?

Depilacja laserowa jest skuteczna przede wszystkim u osób o ciemnym kolorze włosów i jasnej skórze, ponieważ pigment w mieszkach włosowych jest wówczas najlepiej widoczny dla lasera. Im ciemniejszy kolor włosów, tym lepsze rezultaty zabiegu można osiągnąć. Depilacja laserowa nie jest natomiast skuteczna u osób o blond, siwych lub rude włosy, ponieważ w ich przypadku pigment w mieszkach włosowych jest zbyt słabo widoczny dla lasera.

Ponadto, depilacja laserowa jest skuteczna tylko w przypadku włosów w fazie wzrostu. Laser działa bowiem na mieszki włosowe tylko wówczas, gdy są aktywne i produkują włosy. Włosy w fazie spoczynku nie reagują na laser i nie ulegają uszkodzeniu. Dlatego zabieg depilacji laserowej wymaga kilku sesji, aby dotrzeć do wszystkich mieszków włosowych w fazie wzrostu.

Efekty depilacji laserowej mogą być różne u różnych osób i niektórzy mogą wymagać większej liczby zabiegów, aby osiągnąć zadowalające rezultaty.

depilacja laserowa zabieg białystok

Depilacja laserowa Białystok – cena?

Cena depilacji laserowej w Białymstoku może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak:

  1. Rodzaj lasera: niektóre laserowe urządzenia do depilacji są bardziej zaawansowane technologicznie i mogą kosztować więcej niż inne.
  2. Partia ciała: cena depilacji laserowej może różnić się w zależności od tego, na jakiej części ciała wykonuje się zabieg. Na przykład depilacja laserowa nóg może być tańsza niż depilacja laserowa twarzy.
  3. Liczba zabiegów: aby osiągnąć trwałe efekty, depilacja laserowa wymaga kilku zabiegów. Im więcej zabiegów jest wymaganych, tym większa będzie cena całego cyklu zabiegów.
  4. Gabinet medycyny estetycznej: cena depilacji laserowej może różnić się w zależności od tego, w jakim gabinecie medycyny estetycznej wykonuje się zabieg.

Trudno jest podać dokładną cenę depilacji laserowej w Białymstoku, ponieważ jest ona zależna od wielu czynników. Zalecamy skontaktowanie się z gabinetami medycyny estetycznej w Białymstoku, aby uzyskać dokładne informacje na temat cen zabiegu.