Czy lakier na obgryzanie paznokci jest skuteczny?

Wiele osób obgryza paznokcie, a ta przypadłość dotyczy nie tylko dzieci, ale także i dorosłych. Obgryzione paznokcie nie wyglądają ładnie, szczególnie u dziewcząt. Na rynku znajdują się różnego rodzaju lakiery na obgryzanie paznokci. Czy są one skuteczne?

Lakier na obgryzanie paznokci – co to takiego?

Wielu producentów zdecydowało się na stworzenie lakieru do paznokci, który zapobiega ich obgryzaniu. Dostępne są preparaty dla dzieci i dorosłych, które oczywiście są bezpieczne dla zdrowia. Można je kupić w drogeriach czy aptekach w opakowaniach identycznych jak zwykły lakier do paznokci. Dzięki temu aplikacja tego preparatu jest łatwa dla każdego. W lakierze dobrane są specjalne substancje, które zapobiegają obgryzaniu paznokci. Dodatkowo są to preparaty pielęgnujące, a więc można zadbać o zniszczoną płytkę paznokcia i ją skutecznie odbudować.

Lakier na obgryzanie paznokci – czy jest skuteczny?

Lakiery przeznaczone dla osób obgryzających paznokcie mają taki skład, który zapobiega temu procesowi. Przede wszystkim w składzie znajdują się gorzkie substancje, które od razu powodują wyciągnięcie palca z buzi. Składniki są naturalne i bezpieczne dla zdrowia, a dodatkowo pielęgnują skórki i płytkę paznokcia. Z pewnością każde dziecko, czy dorosła osoba, która będzie miała pomalowane paznokcie tym preparatem, zaniecha obgryzania paznokci.

Jak stosować lakier na obgryzanie paznokci?

Lakiery o gorzkim smaku zapobiegające obgryzaniu paznokci stosuje się identycznie jak zwykłe lakiery. Wystarczy dostępnym w zestawie pędzelkiem pomalować każdą płytkę paznokcia i już po kilku minutach lakier jest suchy. Tę czynność należy powtarzać mniej więcej raz w tygodniu, gdyż lakier po pewnym czasie schodzi. Już po paru tygodniach nawyk powinien zniknąć. W czasie stosowania można nie tylko oduczyć się obgryzania paznokci, ale również zadbać o ich kondycję.

Na co zwrócić uwagę wybierając lakier na obgryzanie paznokci?

W sklepach można znaleźć wiele rodzajów lakierów, których zadaniem jest zapobieganie obgryzaniu paznokci. Bardzo ważne jest jednak wybranie produktu, który zawiera naturalne gorzkie wyciągi ziołowe bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych. Dobrze jest także wybrać produkt wzbogacony witaminami, które korzystnie wpływają na płytkę i skórki. Najlepiej jest również zdecydować się na produkt nietestowany na zwierzętach bez zbędnych związków chemicznych, które mogłyby wysuszyć paznokcie lub je osłabić. Przed zakupem można przeczytać opinie o danym produkcie, co może ułatwić wybór.