Rodzaje zlewów laboratoryjnych

Stworzenie stanowiska myjącego w każdym laboratorium jest bardzo ważne. Postawić można na zlewy laboratoryjne jednokomorowe lub dwukomorowe, w zależności od specyfiki firmy. Ponadto zlew może być częścią stołu wyspowego lub przyściennego. Każdy laborant wie doskonale, że do zlewu zamontować można ociekacze. Służą one do suszenia umytych naczyń laboratoryjnych. Jak wybrać idealny zlew do laboratorium? Jakie rodzaje zlewów są godne uwagi? Co znajdziemy na rynku?

Zlewy laboratoryjne – rodzaje

zlewy laboratoryjne

Stanowisko myjące w laboratorium może być częścią stołu lub występować jako osobny mebel. Materiał i kształt zlewu powinniśmy dopasować do potrzeb laboratorium. Najczęściej te produkty są tworzone z żywicy epoksydowej, stali kwasoodpornej, kamionki lub polipropylenu. Montaż jest zależny głównie od tego, jakie tworzywo zostało użyte w procesie produkcji. Rodzaje zlewów laboratoryjnych są następujące:

  • Zlewy wpuszczane – z żywicy epoksydowej, polipropylenu lub ceramiki. 
  • Zlewy podklejane – ze stali, żywicy epoksydowej, polipropylenu lub ceramiki. 
  • Zlewy nakładane – ze stali, polipropylenu lub ceramiczne. 

Zakup tego elementu wyposażenia laboratorium trzeba dokładnie przemyśleć. Stanowisko tego typu pełni ważną funkcję w każdym laboratorium. 

Łatwy zakup zlewu laboratoryjnego

Gdzie łatwo dokonamy zakupu zlewu do laboratorium? Pamiętajmy o tym, że szeroka oferta czeka na nas w internetowym sklepie. Z łatwością znajdziemy tutaj zlewy laboratoryjne doskonałej jakości, które będą nam służyć przez długi czas.