Essentiale forte na problemy z wątrobą

Essentiale Forte to roślinny produkt leczniczy, który znajduje zastosowanie w chorobach wątroby. Dostępny w formie kapsułek z fosfolipidami, dzięki czemu niweluje subiektywne dolegliwości, w tym takie jak brak apetytu czy wrażenie ucisku w nadbrzuszu wywołane przez uszkodzenie wątroby spowodowane prze niewłaściwą dietę, obecność substancji toksycznych, a także przez zapalenie wątroby.

Essentiale Forte skład produktu

Essentiale Forte na stłuszczenie wątroby i inne zaburzenia związane z pracą organu to produkt leczniczy, który zawiera w swoim składzie między innymi niezbędne fosfolipidy. Składnik preparatu docierając do wątroby ulega wbudowaniu w jej błony. Dzięki temu uzupełnia powstałe w organie ubytki, a jednocześnie przyspiesza regenerację problematycznych komórek. Lek essentiale forte zatrzymuje procesy włóknienia wątroby za sprawą ograniczenia wytwarzania kolagenu i stymulację enzymu- kolagenazy, który odpowiada za jego rozkładanie. Fosfolipidy, poza kwasami żółciowymi, mają istotne znaczenie w trawieniu tłuszczów i absorbowaniu witamin, które są w nich rozpuszczane. Co więcej, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które budują fosfolipidy obniżają poziom cholesterolu i wyrównują stężenie lipoprotein znajdujących się w surowicy, dzięki czemu ograniczają ryzyko miażdżycy.

essentiale

Essentiale forte na odchudzanie i wątrobę

Tabletki essentiale forte dostępne np. tutaj to produkt, który zawiera 300 mg fosfolipidów w każdej kapsułce. Jeśli chodzi o preparat, jakim jest essentiale forte dawkowanie jest takie samo dla dorosłych i dzieci, wynosi 2 kapsułki do trzech razy na dzień. Tabletkę należy obficie popić wodą. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż trzy miesiące. Jeśli chodzi o essentiale forte a alkohol, to nie ma przeciwwskazań, jednak warto pamiętać, że alkohol uszkadza wątrobę. Warto także zaznaczyć, że essentiale forte w ciąży nie wolno stosować. Produkt przynosi aż trzy korzyści. Przede wszystkim przyspiesza regenerację wątroby i zmniejsza podatność jej komórek na działanie szkodliwych substancji. Po drugie normalizuje błony komórkowe i zwiększa ochronę wątroby.