Stoły wagowe i stoły pod mikroskop – niezbędne wyposażenie laboratoriów

W laboratoriach, gdzie dokonuje się precyzyjnych pomiarów i obserwacji, nie wystarczy mieć tylko odpowiedniej aparatury. Równie ważne jest zapewnienie jej stabilnego i bezpiecznego podłoża, które nie będzie podatne na drgania i wstrząsy. Dlatego w takich miejscach niezbędne są specjalne stoły wagowe i stoły pod mikroskop, które zapewniają optymalne warunki pracy dla czułych urządzeń.

Czym są stoły wagowe?

Stoły wagowe to specjalne meble laboratoryjne, które służą do umieszczania na nich wag elektronicznych i innych aparatur pomiarowych. Ich zadaniem jest odizolowanie urządzeń od wszelkich drgań i zakłóceń, które mogłyby wpłynąć na dokładność pomiarów. Stoły wagowe składają się zazwyczaj z dwóch elementów: sztywnej konstrukcji nośnej (tzw. płyta wagowa antywibracyjna) i obudowy z płyty meblowej. Płyta wagowa jest umieszczona na amortyzatorach wewnątrz obudowy i ma stopki regulacyjne, które pozwalają na dokładne wypoziomowanie stołu. Blat stołu może być wykonany z różnych materiałów, np. postforming, Trespa lub Durcon.

Czym są stoły pod mikroskop?

Stoły pod mikroskop to również specjalne meble laboratoryjne, które służą do umieszczania na nich mikroskopów i innych urządzeń do obserwacji mikroskopowych. Podobnie jak stoły wagowe, mają one za zadanie zapewnić stabilność i bezpieczeństwo pracy dla czułych instrumentów. Stoły pod mikroskop mogą mieć różną konstrukcję i funkcjonalność, w zależności od potrzeb użytkowników. Jednym z przykładów są stoły do pracy z mikroskopem serii RLM MOTION, które mają trzy niezależne ruchome blaty, które można dostosować do własnych preferencji. Środkowy blat ma podblatowe gniazda elektryczne, a boczne blaty mają miękkie podłokietniki dla komfortu pracy. Cały stół ma regulowaną wysokość i jest wyposażony w kółka.

Dlaczego warto wybrać stoły wagowe i stoły pod mikroskop?

Stoły wagowe i stoły pod mikroskop to nieodzowny element wyposażenia meblowego każdej pracowni laboratoryjnej i pomiarowej. Dzięki nim można zapewnić:

  • dokładność i wiarygodność pomiarów i obserwacji,
  • ochronę drogiej i delikatnej aparatury przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • ergonomię i komfort pracy dla użytkowników,
  • estetykę i porządek w laboratorium.

Stoły wagowe i stoły pod mikroskop można znaleźć w ofercie wielu producentów mebli laboratoryjnych. Warto wybrać takie rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa oraz są dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.