Maski chroniące przed Covid-19

Ostatnie dwa lata to oczywiście ogromne zmiany w naszym życiu, które to miały wielki wpływ na nasze funkcjonowanie. Pandemia zmieniła naszą codzienność, wymaga od nas pewnych działań, których w innym przypadku byśmy nie podejmowali. Ochronna maska ffp2 to obecnie produkt, po który często sięgamy, dawniej w ogóle z maskami ochronnymi nie mieliśmy styczności. Obecnie coraz chętniej szukamy tych z wysokim poziomem ochrony. 

Wybór właściwej maski ochronnej 

Maseczka z filtrem ffp2 to produkt, który będzie gwarantował wyższy poziom ochrony niż zwykła maska chirurgiczna, z którą mamy do czynienia na każdym kroku. Obecnie ta sytuacja wygląda nieco inaczej niż dawniej, ponieważ maski są dużo lepiej dostępne niż na początku pandemii, gdy mocno ich brakowało. Wtedy maski z filtrami były produktem deficytowym, także ich koszt znacząco rósł. Obecnie maseczka ffp2 jest już lepiej dostępna i można sięgnąć po taki produkt bez problemu, a koszty zakupu nie będą nadmiernie wysokie. Kupić je można w wielu sklepach online, chociażby w tym: https://dragonmask.pl/blog/maseczka-ochronna-ffp2-co-oznacza-jak-wyglada-jak-dlugo-nosic-jak-dezynfekowac-gdzie-kupic.

Wybieraj maski z certyfikatem

Decydując się na maseczkę ochronną powinniśmy się decydować na produkty, które będą posiadać certyfikat potwierdzający ich jakość. To kwestia o fundamentalnym znaczeniu, ponieważ certyfikat to faktycznie gwarancja tego, że maseczka gwarantuje właściwy poziom ochrony, tak jak deklaruje to firma zajmująca się jej produkcją.