Sposoby na walkę z przepukliną

Do powstania przepukliny dochodzi w momencie, w którym w osłabionych mięśniach brzucha powstaje przerwa i organy wewnętrzne, najczęściej jelita przemieszczają się ze swojego naturalnego położenia. Dolegliwość ta jest bardzo niebezpieczna zarówno dla zdrowia, jak i życia pacjenta i wymaga podjęcia odpowiednich działań medycznych.

Jak walczyć z przepukliną?

Skutecznym, jednak nie zawsze możliwym sposobem na walkę z przepukliną jest zabieg operacyjny. U pacjentów, u których z różnych przyczyn nie może on być wykonany stosuje się alternatywę, jaką jest pas przepuklinowy. Jego zadaniem jest wzmacnianie mięśni brzucha i utrzymywanie w naturalniej pozycji organów wewnętrznych.

Jaki pas będzie odpowiedni?

Rodzaj pasa należy dobrać odpowiednio do rodzaju przepukliny. W sklepach medycznych dostępne są na przykład pasy na przepuklinę brzuszną, pępkową czy pachwinową. Różnią się one swoją budową oraz materiałem z jakiego zostały wykonane. Oprócz rodzaju pasa, istotną kwestią jest jego rozmiar. Jedynie dobrze dopasowany pas na przepuklinę będzie spełniał swoją funkcję. Warto w kwestii zakupu odpowiedniego produktu skorzystać z doświadczenia pracownika sklepu lub zasięgnąć porady lekarza. Przepuklina to bardzo poważne schorzenie, którego po żadnym pozorem nie można bagatelizować. Próby leczenia na własną rękę mogą skończyć się niebezpiecznymi dla zdrowia pacjenta powikłaniami, które w późniejszym czasie trudno będzie zlikwidować.